قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

یکشنبه 26 /12 /1397

آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی و سیاسی شیعیان و انقلابیون بحرین است. دولت بحرین با گسترش انقلاب در این کشور احساس خطر کرده و بسیاری از انقلابیون کشور بحرین را تحت فشار قرار داده است. در راستای همین فشارها، دولت بحرین آیت‌الله عیسی قاسم را مجبور به خروج از کشور خود کرده است. معظم‌له ابتدا به کشور عراق رفته و پس از زیارت عتبات عالیات و دیدار با مراجع نجف به ایران آمده و به زیارت امام هشتم عليه‌السلام و دیدار با مراجع و روحانیون بلند پایه پرداخته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آثار حضرت آیت‌الله مصباح یزدی به نقل از «رجانيوز»، حجت‌الاسلام شیخ عبدالله دقاق مدیر حوزه علمیه بحرینی‌ها در ایران و از روحانیون نزدیک به آیت‌الله شیخ عیسی قاسم گفت: آيت‌الله عيسي قاسم ضمن ديدار با مراجع عظام وعلمايي همچون آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی، آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی، آیت‌الله‌العظمی سبحانی، آیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی وشخصیت‌های بارز ديگر حوزه علمیه قم، ديداري نيز با علامه مصباح یزدی داشتند.

به گفته حجت‌الاسلام شيخ عبدالله دقاق این دیدار بسیار خاطره‌انگیز، برادرانه، عاطفی و ایمانی بود و بسیاری از کسانی که در این دیدار حضور داشتند زمانی که به چهره عارف بزرگ علامه مصباح یزدی حفظه‌الله و آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در کنار يك‌ديگر نگاه می‌کردند، اشک می‌ریختند. زمانی که علامه مصباح یزدی در کنار شیخ عیسی قاسم نشستند این آیه مبارک قرآن کریم را تلاوت نمودند: «اخواناً علی سرر متقابلین». کسانی که در این جلسه بودند با مشاهده اين دو مرد الهي به یاد اين حدیث شریف حضرت عیسی علیه السلام افتادند که در پاسخ به سؤال حواریون از ایشان كه پرسیده بودند‌ای پیامبر خدا ما با چه کسی مجالست داشته باشیم، فرموده بودند: با کسی مجالست کنید که دیدن او شما را به یاد خدا بیاندازد، سخنان او بر علم شما بیافزاید و عمل او شما را به آخرت ترغیب نماید. این دیدار مبارک میان این دو عالم ربانی و بزرگوار مصداق بارز این حدیث شریف بود.

وي هم‌چنين اظهار داشت: پس از این دیدار آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در دیدار دیگری این جمله را در مورد علامه مصباح يزدي فرمودند که : "دین، دارای مردانی است؛ همان‌گونه که جبهه کفر دارای مردانی است. دین اسلام دارای مردان و ستون‌های بزرگی است که آیت‌الله مصباح یزدی از جمله آنها است".

گفتني است اين ديدار هشتم اسفند سال‌جاري برگزار گرديد.

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org